П'ятниця, 13 вересня 2013 11:08

Україну заполонив підроблений бензин

Україну заполонив підроблений бензин Фото: lenta-ua.net/

Десята частина палива в Україні - підробка. При цьому фальсифікат з підпільних заводів можна виявити по всій країні, повідомляє Перший Національний .

Масові перевірки нафтопродуктів в Україні не проводять з 2005 року, а на лабораторний контроль палива у держави не вистачає коштів, зазначає заступник директора науково - технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

"Існують непрямі оцінки, які дозволяють сказати про те, що на ринку з'являється ще більше фальсифікату. Мінімум півтора мільйона тонн нафтопродуктів з десяти мільйонів, які щорічно реалізуються на АЗС України, невідомого походження, - розповів Рябцев.

Фальсифікат на ринку нафтопродуктів - це в основному контрабанда, продукція сірих підприємств і сумішеві палива. Підробки маскують під відомі бренди і поширюють мережами АЗС.

Водії кажуть, що відрізнити підробку від справжнього палива на вигляд неможливо. Дослідити можна тільки в лабораторних умовах. Проте визначити якість бензину , який потрапив в бак, можна легко по поведінці авто.

"Машина починає сіпатися, погано їхати, також залежить витрата (палива)", - розповідає водій Руслан.

Відповідальність за неякісне паливо несе сам виробник. Але водій все ж може домогтися відшкодування , якщо підробка завдала шкоди авто. Для цього потрібно зберігати чеки з АЗС і рахунок фірмового СТО, і з цими документами звертатися до Держінспекції з захисту прав споживачів.

Яндекс.Метрика