Понеділок, 21 жовтня 2013 22:08

Як обрати зимову гуму для авто

Як обрати зимову гуму для авто

Зі зниженням температури повітря власники авто вже починають думати про зміну "взуття" для своєї машини, пише ТСН.

Наприклад, водій Віктор за кермом вже багато років, тому знає, що до вибору шин треба ставитися серйозно. Він тільки відкатав свою літню гуму і зараз вона повністю стерта.

"З зимовою гумою у мене та ж ситуація, я обов'язково буду вибирати собі якусь нову", - каже чоловік.

І хоча експерти радять міняти гуму з літньою на зимову, коли температура знижується до семи градусів, Віктор вирішив зробити це трохи раніше.

"Для того, щоб уникнути великих черг на шиномонтажах", - уточнює він.

На сьогоднішній день на ринках вибір шин величезний. Втім від головних параметрів відходити не варто. При виборі зимової гуми треба враховувати насамперед два ключових моменти: перший - це її діаметр, другий - сума, яку ви готові викласти. Діаметр шини завжди вказується або в характеристиці авто, або збоку сидіння. Його можна побачити і на самій гумі.

Купити шини можна як нові, так і вживані. Останні обійдуться набагато дешевше.

"Якщо брати стару шину, то ціна варіюється від 150 до 700 гривень за колесо. А якщо нова, то від 350 гривень, а може бути і 3, і 3,5 тисячі гривень за колесо і вище", - розповіла менеджер з продажу шин Тетяна Іващенко.

Але з шинами, якими вже користувалися, треба бути ще більш уважним. Брати гуму, яка старша шести років, фахівці категорично не рекомендують.

За словами Іващенка, перше, на що треба дивитися при виборі не новою гуми, це висота протектора. Він повинен бути однаковим з усіх боків.

"Між протектором має бути мінімум хоча б шість міліметрів", - розповіла менеджер.

Преміум бренди випускають шини, які економлять паливо, менше шумлять, повільніше зношуються. Як показала минула зима, на засніженій дорозі краще себе проявляє м'яка гума.

На "взуття для коліс" зараз навіть є своя мода - асиметричний малюнок. Втім, кажуть експерти, таким краще хвалитися влітку, тому що при засніженій погоді така гума навряд чи швидко вивезе з великого замету.

Яндекс.Метрика