П'ятниця, 06 вересня 2013 10:04

Банкіри розповіли, що буде з гривнею до кінця року

Банкіри розповіли, що буде з гривнею до кінця року

Банкіри не очікують істотних курсових коливань до кінця поточного року - свідчить опитування, проведене інформаційним агентством "Інтерфакс-Україна". Підтримку гривні буде надавати зростаючий експорт аграрної продукції. Додатковий фактор стабільності - зберігається низький попит на валюту з боку населення.

"З квітня по липень спостерігається перевищення продажу валюти населенням над покупкою. Міністерство аграрної політики та продовольства повідомляє про рекордний урожай зернових, який складе більше 57 млн тонн цього року в порівнянні з 46,2 млн тонн минулого року, що може означати рекордний обсяг експорту ... і, як наслідок, позитивну динаміку зміни поточного рахунку платіжного балансу. Таким чином, багато ризиків, що впливають на курсову політику, локалізовані", - розповів у коментарі Інтерфаксу Олександр Александров, скарбник банку "Фінанси та кредит".

У свою чергу аналітик Укрсоцбанку Тантелі Ратувухері вважає, що традиційні осінні коливання курсу гривня - долар будуть практично непомітними - лише на соті відсотка.

"У вересні можливе незначне ослаблення гривні, на рівні 0,05 % (це менше 1 копійки, враховуючи поточний курс близько 8,1 грн / $ - Ред). Гривня практично повернеться на серпневий рівень до кінця року після незначного коливання в жовтні - листопаді", - вважає експерт.

На думку Ратувухері, завдяки стабільній ситуації на валютному ринку Національний банк не втручатиметься в його роботу.

 

За метеріалами: interfax.com.ua

Яндекс.Метрика