П'ятниця, 16 січня 2015 15:48

Фінансова криза: як зберегти заощадження?

Фінансова криза: як зберегти заощадження?

На жаль, ніхто з нас не застрахований від фінансової кризи. Причому криза може настати як конкретно у людини, так і у всій країні або регіоні, де вона живе. І якщо з кризою країни впоратися важко самому, то з власною кризою впоратися куди легше. Хоча й не в усіх це виходить.

 

Щоб зберегти заощадження і не стати жертвою кризи, Вам треба запам'ятати наступне:

1. Не панікуйте. Паніка це найгірший помічник у такій ситуації. Якщо Ви відчуваєте, що у Вас проблеми з грошима, Вам слід заспокоїтися і зібратися з думками. Можливо, все не так погано, і Ви зможете знайти вихід зі сформованої ситуації, а панікуючи зробити це неможливо.
2. Розширте список контактів. Можливо, Ви не один в такій ситуації, і є ще люди, у яких криза. Знайдіть цих людей і скооперуйтеся з ними. Створивши чудову команду, де кожен має свої достоїнства, Ви можете разом подолати кризу і зберегти свої заощадження.
3. Навчіться жити за коштами. Можливо, до того як настала криза, ми могли собі дозволити і відпочинок в шикарних готелях дорогих країн, і вечерю в ресторані з гучною назвою, але тепер, все це зробити неможливо. І Вам належить нелегка робота, щоб навчиться жити за коштами. Іноді це буває дуже корисно, адже після того як криза пройде, Ви й надалі будете більш економним.
4. Будьте готові до втрати старих і появи нових можливостей. Нерідко криза призводить до того, що ми втрачаємо свій триповерховий будинок, машину, бізнес, однак це не привід засмучуватися. Запам'ятайте давню мудрість: коли закриваються одні двері, відкриваються інші. Вам лише треба знайти ці самі інші «двері» і відкрити для себе нові можливості, про які Ви можливо не здогадувалися.
5. Оптимізуйте свою діяльність. Тобто візьміть максимум із сьогоднішньої ситуації. Можливо, з фінансами у Вас і проблема, але завжди є й інші можливості, наприклад можливості розвитку. Підіть на курси, знайдіть для себе нові можливості, що можна поліпшити. Криза, свого роду, чарівний «пендель», який змушує Вас активізувати свої можливості по максимуму.
6. Приділіть більше ресурсів саморозвитку і здоров'ю. Не варто витрачати гроші, яких і так небагато, на якісь сумнівні розваги, краще зайнятися собою і своєю родиною. Повірте, зайвим це не буде, а можливо й допоможе Вам подолати важку ситуацію.
7. Ефективно вкладайте кошти. Якщо, звичайно, вони у Вас ще є. Якщо не довіряєте банкам, або є ризик, що бізнес прогорить, вкладайте гроші в свій розвиток та розвиток близьких. Наприклад, пішовши на курси підвищення кваліфікації, Ви зможете більше заробляти грошей і претендувати на більш кращу посаду. А це вже реальна можливість вийти з кризи.
8. Дійте! Криза - це не час щоб просиджувати штани, і думати, як Вам погано. Потрібно діяти і якось намагатися змінити ситуацію. А сидячи на одному місці, цього не зробиш, а лише навпаки - можеш все погіршити.
9. Вірте в себе і в свої сили. Це дуже потрібно, адже впавши духом, Ви ніколи не вирішите важку ситуацію, і можете втратити все, що маєте і навіть більше.

Ось кілька рекомендацій, як поводитися під час кризи і зберегти свої заощадження. Зробити це не складно, головне не зраджувати собі і своїм принципам по життю. Успіхів!

Яндекс.Метрика