Четвер, 16 листопада 2017 19:51

Перепланування квартири-хрущовки

Перепланування квартири-хрущовки

Як, напевно, всім відомо, так звані хрущовки будувалися наспіх і мають цілу низку проблем, що доставляють серйозні незручності мешканцям. Наявність всюдисущих тріщин, кривизна стін і перегородок, верхня проводка, маленька площа всіх кімнат і санвузла - ось найпоширеніші з них, і викликані вони були тим, що спочатку такі квартири вважалися тимчасовими і підлягали заміні з плином часу. Не всі з перерахованих вище проблем можна вирішити навіть в сучасних умовах, але зробити перепланування, яка усуне багато з них, цілком реально.

Головне, про що варто пам'ятати при проведенні такого перепланування - не можна зачіпати несучі конструкції і стіни, ми міняємо тільки перегородки кімнат.

Як правило, зручніше за все почати перепланування з санвузла та ванної. Їх можна або об'єднати, звільнивши трохи простору в квартирі, або розширити, задіявши частину площі, займаної коморою або ж передпокої. Також важливо згадати про те, що не варто намагатися будь-яким чином розширити санвузол за допомогою будь-якої з житлових кімнат.

Кухню, при бажанні, можна з'єднати з житловою кімнатою або вітальні, головне при такому плануванні - присутність між ними двері, яка не пропустить запах газу, так як більшість подібних квартир обладнані газовими плитами. Самые красивые места для проживания в Киевской области – «Лесной квартал» в Броварах

Звичайно, якщо у вас одно- або двох-кімнатна квартира і збільшення її площі є майже що необхідністю, ви можете задуматися про знесення перегородки між кухнею і кімнатами для житла, але це вже тільки ваш вибір.

Якщо є лоджія, то можна збільшити площу вітальні (зрозуміло, попередньо заскливши і утепливши її). Однак такий варіант не є оптимальним і не рекомендується до застосування, так як, в даному випадку, ви дієте на свій страх і ризик, прибираючи частина несучої стіни будівлі.

Документальне узгодження (якщо ви ніяк не торкаєтеся несучі частини будівлі або балки) для такого роду перепланування не потрібно. А внаслідок того, що внутрішні перегородки в хрущовках були зроблені з гіпсокартону (в просторіччі «дранки»), знести їх або змінити співвідношення в плануванні кімнат цілком можливо своїми силами. Якщо ж ви збираєтеся піднімати безпосередньо несучі стіни будівлі, вам доведеться узгодити ваш проект з БТІ.

У будь-якому випадку, досить правильною ідеєю буде звернення до професіоналів, які підкажуть, як краще зробити перепланування.

Яндекс.Метрика