Понеділок, 19 грудня 2016 18:39

Технічне обслуговування генераторів

Технічне обслуговування генераторів

Як бензинові, так і дизельні генератори потребують систематичного технічного обслуговування, яке подовжує термін експлуатації мініелектростанцій. Давайте розглянемо особливості проведення технічного огляду генераторів (рос. техническое обслуживание генераторов ), а також з яких саме робіт воно складається.

Обслуговування бензинових генераторів

Бензинові мініелектростанції, як і інші складні механічні пристрої, для ефективної та правильної роботи вимагають своєчасного технічного обслуговування, а при необхідності – ремонту. Так як електростанція складається з двох незалежних агрегатів: електрогенератора і бензинового приводного двигуна, на дві частини можна розділити і процес обслуговування: механічна частина включає в себе якісне техобслуговування приводного двигуна внутрішнього згоряння; электрочастина включає в себе технічне обслуговування генератора і електричної системи мотора.

Хоча кожне ТО слід починати з проведення періодичних перевірок і вимірювань, основна дія – це заправка двигуна паливом. Іншими словами, якщо генератор не запускається, в першу чергу перевірте наявність бензину у відповідному баку. Також, користуючись бензиновим двигуном, потрібно пам’ятати нескладні правила: необхідно запускати пристрій хоча б пару разів на місяць; кожен раз перед запуском перевіряти, чи є масло в двигуні; мінімум раз в 3 місяці перевіряти обтиснення усіх кріпильних елементів генератора і двигуна; постійно очищати від пилу і забруднень.

ТО електричної частини генератора складається з вимірювання ізоляції обмоток і застосовуваних з’єднувальних проводів. При зниженні значень в ході проведення вимірювань холодного генератора, потрібно зробити заміри ще раз після того, як пристрій попрацює півгодини під навантаженням. Також в генераторній частині потрібно систематично оглядати всі сполучні клеми і перевіряти температуру в тих місцях, де працюють підшипники.

Обслуговування дизельних генераторів

Дизельні генератори, як і інше високотехнологічне обладнання, вимагають своєчасно проведеного техобслуговування, яке повинні проводити досвідчені фахівці, адже навіть незначна помилка може стати результатом серйозної поломки, а іноді й завдати шкоди здоров’ю оточуючих. Техобслуговування дизельних мініелектростанцій складається з наступних робіт: попередні пуско-налагоджувальні, що виконуються перед підключенням пристрою; щоденні, які забезпечують безперебійну і надійну роботу генератора.

Ці роботи дозволяють вчасно знайти і усунути невеликі поломки, завдяки чому вдасться уникнути більш серйозних несправностей; періодичних, пов’язаних з контролем і профілактикою. Проводяться один раз в рік, квартал, місяць, тиждень; після відпрацювання електростанцією встановленої кількості годин. У більшості перше ТО виконується після відпрацювання 50-100 годин, решта – через кожні 250-300 годин.

пленки
Яндекс.Метрика