Понеділок, 28 травня 2018 20:57

Види і властивості сучасних полотен для друку

Види і властивості сучасних полотен для друку

 

 

 

Головне нововведення, яке з'явилося у виробництві полотен за історичними мірками недавно - синтетичні матеріали. У порівнянні з натуральними полотнами (бавовняними, лляними) у «штучних» є ряд переваг:

  • Вони менш гігроскопічні, тобто не бояться вологи і майже не деформуються при зміні вологості;
  • Вони рівніші, монотонні по товщині (і зручніші цим для друку);
  • Можуть бути абсолютно білими, а також різних кольорів, недоступних натуральній тканині.

Може скластися враження, що синтетичні полотна по всіх параметрах краще, а натуральні доживають свій вік виключно як анахронізм. Зовсім ні.

Бавовна і льон створюють унікальну фактуру, яка не просто «більше схожа» на полотно реальної картини, а є таким. Адже всі знамениті майстри писали свої шедеври на полотнах з натуральних волокон. Тому роздруківка на «живій» тканини виглядає дорожче і респектабельніше. Після відповідної обробки відрізнити роздруківку від картини зможе тільки експерт. Доречі, замовити послуги друку на плотні можна тут - http://printstudio.com.ua/pechat-na-holste/.

Специфіка друку по полотну

Картини принципово відрізняються від рекламних роздруківок і навіть від інтер'єрної друку. Живопис не терпить суєти. Це завжди предмет мистецтва, на який не просто мигцем глянути, а будуть уважно, ретельно розглядати і вивчати. Тому якість друку по полотну необхідно максимально можлива - від 1000 dpi і вище.

Як правило, до друку полотно покривають спеціальним складом, для рівномірного вбирання фарби. Натуральні тканини краще підходять для друку чорнилом на водній основі. Такі картини, зрозуміло, призначені для розміщення всередині приміщень з рівним мікрокліматом. Проте, їх краще покрити захисним лаком, тому що інакше фарби можуть вицвісти. Текстурний гель, крім захисту зображення, також створює імітацію мазків пензля.

Синтетичні полотна менш вибагливі, тим більше що при друку на них використовується чорнило з сольвентом (розчинником). Це створює значно більш стійкі покриття, які можуть витримати прямі сонячні промені і потрапляння вологи. Але постійно перебувати в одній кімнаті з такими картинами небажано - вони трохи токсичні.

Є також фарби з частковим вмістом сольвенту. Вони можуть стати «золотою серединою» при виборі між вартістю і екологічністю полотна. У будь-якому випадку, друк на полотні не відноситься до ширвжитку - це технологія на межі мистецтва. Тому вибір матеріалів, додрукарська і остаточна обробка виконуються індивідуально, виходячи з конкретної ситуації і побажань.

 

 

 

Яндекс.Метрика