П'ятниця, 17 листопада 2017 21:36

Як формується ціна на нержавіючу сталь

Як формується ціна на нержавіючу сталь

Нержавіюча сталь (нержавейка) є одним з видів сталі, яка стійка до корозії. Цей ефект досягається шляхом використання в складі стали хрому та інших елементів. Завдяки своїй міцності і універсальності нержавіюча сталь застосовується у всіх сферах промисловості і народного господарства.

Залежно від області застосування розроблені різні види нержавейки, які відрізняються за своїми властивостями і ціною. Саме останній фактор часто є чільним при виборі даного матеріалу і того, де краще купить нержавейку.

Формування ціни нержавіючої сталі

Є досить велика кількість факторів, від яких залежить ціна нержавіючої сталі. Серед основних можна виділити:

- вид сталі;
- марка;
- тип металопрокату;
- товщина листа;
- якість обробки.

Особливу увагу рекомендуємо звертати на вигляд нержавійки, який визначається хімічним і структурним складом продукту. Саме від такого складу залежать робочі характеристики сталі і її область застосування. Виділяють всього 4 види сталі, ціна яких різна:

Хромиста або феритна. Вміст хрому в складі такої сталі - 20%. Вона використовується для виробництва опалювальної техніки, на хімічних підприємствах, має високу стійкість до агресивних речовин. Хромиста сталь досить затребувана в усьому світі, поступаючись за популярністю лише аустенітним сплавам, а й ціна її набагато нижче.

Аустенітна. У складі аустенітної сталі є близько 33% нікелю і хрому. Вона займає приблизно 70% всього світового обороту нержавійки завдяки міцності і антикорозійним властивостям.

Мартенситна. Відрізняється високою міцністю, стійкістю до зносу і невеликою кількістю «негативних» включень в складі. Тому такі сплави лягають в основу жароміцної сталі.

Комбінована. Це інноваційні метали, які відповідають потребам сучасної промисловості, поєднують високі споживчі особливості інших видів сталі.

Великий вплив на кінцеву ціну надає марка нержавіючої сталі. Наприклад, однією з найбільш затребуваних є AISI304, що використовується абсолютно у всіх областях промисловості, а найдешевшою імпортною маркою називають AISI430. Це технічна сталь, друга назва якої - «безнікелеві».

Тип металопрокату, товщина листа і якість обробки є вже вторинними факторами, від яких залежить ціна. З нержавійки виготовляються труби, куточки, шестигранники, лист та іншу продукцію. Велика товщина листа робить його максимально міцним до пошкоджень і довговічним, тому і вартість його висока, але вона цілком виправдовує витрати на виробництво і транспортування нержавійки.

Орієнтуючись тільки на ціну нержавіючої сталі, є ризик придбати неякісний або невідповідний продукт, адже кожен вид і марка сталі мають конкретну область застосування. Один і той же виріб може відмінно показувати себе в умовах низьких і високих температур, але мати недостатню міцність.

Яндекс.Метрика