Середа, 11 квітня 2018 18:37

ОСББ: що таке і для чого потрібне

ОСББ: що таке і для чого потрібне

Мабуть, немає жодної людини, яка хоч раз не почув цю абревіатуру з чотирьох букв: ОСББ, що розшифровується як Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Але напевно має сенс розібратися, що ж це за організація така, чим вона займається, яке відміну ОСББ від ЖКГ і т.п.

Напевно, ви відразу ж уявляєте недоглянутий запущений двір багатоквартирного будинку, в якому ви живете, полуразгромленную дитячий майданчик, сміттєві баки, які просто ломляться від сміття, брудний під'їзд з неприємними «ароматами», десятиліттями не робили ремонт в будинку, вічно непрацюючий ліфт. І, звичайно ж, вам цікаво знати, хто ж повинен відповісти за всі ці неподобства, хто за чий рахунок повинен облагородити територію, зробити ремонт, усунути неполадки. Щомісяця ми справно платимо квартирну плату, в т.ч. і за «послуги» житлово-комунального господарства, але на що йдуть ці гроші, абсолютно незрозуміло, і ніхто не горить бажанням їх відпрацьовувати. Максимум, що мають люди, це те, що час від часу в їхній двір приходить двірник і підмітає прибудинкову територію. І все. Звернення в житлові контори ні до чого не приводять: грубі співробітники не церемоняться ні з ким, домогтися від них чогось просто нереально. Вони починають вимагати спочатку погасити борги, а що ти справно платиш і боргу у тебе немає в принципі, працівників не цікавить. Та й що вони можуть сказати? Зізнатися в тому, що за гроші квартиронаймачів нічого для них не робиться? Звичайно ж, такого не скаже ніхто. А тим часом українці забули, що, згідно із законодавством нашої країни, під'їзд будинку, а також сходи, горище і підвал - власність мешканців даного будинку, а не держави або ЖЕКу.

ОСББ: що це таке і як воно працює

Так чи можна якось змінити таку ситуацію? Чи є якийсь вихід або альтернатива? Є. Це Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, то саме ОСББ. На перших порам молодим ОСББ можуть надати допомогу спеціальні організації, які спеціалізуються на виконанні обслуговуючих і допоміжних операцій, наприклад Аварийка24 - https://avariyka24.com.ua/obsluzhivanie-osbb-i-zhbk/Коротко можна охарактеризувати його як об'єднання мешканців багатоквартирного будинку, які взяли на себе відповідальність за свій будинок. ОСББ по своїй суті - це некомерційна організація, що має власний статут, рахунок в банку, печатку, а також право самостійно укладати угоди. Дане об'єднання надає право жителям будинку приймати рішення в питаннях, що стосуються управління будинком (наприклад, яка фірма буде ремонтувати ліфт, що потребує ремонту в першу чергу, якого двірнику доручити прибирання прибудинкової території і т.д.).

І що не менш важливо, при створенні ОСББ мешканцям більше не потрібно буде даремно платити ЖКГ, так в підсумку і не дочекавшись звідти ніяких дій. Члени ОСББ обирають правління (внутрішньо), як правило, це від трьох до шести мешканців будинку. Правління контролює і регулює фінансові потоки, приймає рішення, на що, коли і скільки витратити зібрані кошти. Обирається голова правління ОСББ (зазвичай серед активістів): він регулює всі поточні питання. На розсуд мешканців, голові можуть призначити заробітну плату. Раз на рік збирається Комітет, який обговорює і приймає рішення з приводу того, що потрібно зробити в першу чергу. В ході голосування встановлюється черговість дій і вирішується, якій фірмі доручити цим зайнятися. В кінці кожного року сформована з мешканців будинку ревізійна комісія перевіряє, на що і скільки витрачено коштів. Виходить, що мешканці платять гроші, але вони нікуди не зникають, а витрачаються на реальні потреби, і видно кінцевий результат.

Різко зростає не тільки кількість послуг, але і їх якість. Наприклад, якщо фірма нерегулярно вивозить сміття, то її керівництво, будучи відповідальним перед головою ОСББ, фінансово відшкодовує пропущені дні. По суті, у ОСББ, як у особи юридичної, є набагато більше важелів впливу, ніж у окремо взятих незадоволених мешканців: якщо той же двірник погано виконує свої обов'язки, його просто звільнять і наймуть іншого двірника, більш відповідального. Аналогічний підхід і до сантехнікам, газовикам, електрикам, ремонтним працівникам, прибиральникам під'їздів і т.д.

Якщо є ОСББ, значить, є і конкретні, що несуть відповідальність люди (а не ефемерна «контора»), до яких при необхідності можна звертатися. Крім того, що є сусідами об'єднання співвласників багатоквартирних будинків мають можливість об'єднатися, щоб вирішити будь-які спільні проблеми. При наявності в будинку ОСББ гроші мешканців будуть використовуватися раціонально, оскільки можна не тільки сплатити будь-яку послугу, але і з'ясувати ціни в різних місцях, щоб не платити втридорога. З ОСББ можливі й інші варіанти економії: встановити лічильники газу, тепла, води; здавати в оренду нежитлові приміщення або рекламні площі і т.п.

 

Яндекс.Метрика