Неділя, 28 травня 2017 22:59

Захист від радонової небезпеки

Захист від радонової небезпеки

Дослідження в галузі радіаційної безпеки показують, що 75-80% випадків потрапляння шкідливих радіоактивних речовин в організм людини пов'язані з впливом газу радону.

У граніті сконцентрований уран. При розпаді він утворює радій, який, в свою чергу розпадаючись, виділяє радон - радіоактивний газ. Про так звану радонову небезпеку говорять уже давно, але далі розмов справа не рухається - хоча цю проблему можна вирішити за допомогою профілактичних заходів (защита от вредного влияния радона).

Радон відноситься до природних джерел іонізуючого випромінювання, найбільш небезпечним для людей. Місце його «проживання» - грунт. Накопичуючись в підвалах, газ просочується в нижні поверхи будівель. Володіючи великою щільністю, радон стелиться в нижніх шарах повітря. Спляча людина, діти, які граються на підлозі, опиняються в «полі діяльності» цього невидимого шкідника. Радон може стати причиною зниження імунітету, а його вплив на самопочуття проявляється у вигляді нездужання, слабкості, головного болю. Постійне перебування в місцях, де кількість радону в повітрі перевищує допустиму норму, може призвести до онкологічних захворювань. За даними статистики, більше 20% всіх онкологічних захворювань легенів пов'язані саме з природними джерелами радіації.

Отже, що можна і потрібно зробити?

Перше: постійно провітрювати або примусово вентилювати підвальні приміщення. Якщо радон за допомогою вентиляції вивести з підвалу на вулицю, вітер розвіє його, і зміст газу стане безпечним. Однак хвиля антитерористичних заходів, що прокотилася буквально по кожному під'їзду, ліквідувала ті деякі кошти і можливості для вентиляції, які передбачені в наших будинках. Вентиляційні отвори закривалися, входи в підвали опечатувалися. Говорити про вільний доступ повітря і вивітрювання радону з підвалів будинків тепер проблематично.

Друге: вирішувати радонову проблему вже на стадії проектування будівель - бетонуючи підлогу в підвалах і нижніх поверхах. Однак цей спосіб не назвеш вдалим, так як для захисту від газу потрібно шар бетону товщиною понад 500 мм і без тріщин, а це серйозне збільшення навантаження на несучі конструкції будівлі, великі матеріальні і трудові витрати.

 

Яндекс.Метрика