Четвер, 05 березня 2015 11:23

Догляд за кипарисом кімнатним

Догляд за кипарисом кімнатним

З усього сімейства кипарисів для кімнатного вирощування найбільш пристосований кипарис великоплідний, батьківщиною якого є Каліфорнія, а не Середземномор'я, як у більшості видів кипарисів. Рослину легко придбати, та й догляд за кипарисом кімнатним не представляє особливої складності. Кипарис в домашніх умовах виростає у висоту до півтора метра, має колоновидну форму, яка з роками перетворюється на крислату. У природі хвоя його темно-зелена, але при кімнатному вирощуванні може приймати більш світлий відтінок. Пахне він лимоном, як це не дивно.

Хатній кипарис не переносить занадто сухого кімнатного повітря в опалювальний період. Йому слід забезпечувати підвищену вологість кімнатного повітря за рахунок частого обприскування. Взимку бажано забезпечити рослині температуру 8-10 градусів по цельсію. Якщо ці умови виконати на можливо, то доведеться проводити обприскування трохи рідше не більше двох-троьх разів на добу. У холодний період року частота поливу буде залежати від підтримуваної температури. Якщо вона 8-10 градусів, то досить поливати один раз в 10-15 днів, при 15 градусах - раз на тиждень. Чим спекотніше у квартирі, тим частіше потрібно поливати хатній кипарис. З весни до осені рослину слід виносити в сад або на балкон, притіняючи від спекотного сонця, всі хвойні люблять свіже повітря.

Догляд за кімнатним кипарисом. звичайно, припускає підгодівлю, але без фанатизму, а то рослина буде значно вищою, ніж потрібно. Достатньо раз на місяць підгодувати універсальним рідким мінеральним добривом, але дозу краще зробити в два рази менше, вказаної на упаковці. Розмножується рослина насінням і живцями. Пересадка рекомендується раз на два роки, причому пересаджувати потрібно з грудкою землі, тобто заміна землі вийде частковою. Не забудьте, що рослині потрібен гарний дренаж і суміш з листової і дернової землі з додаванням піску і торфу.

Яндекс.Метрика