Вівторок, 05 листопада 2013 12:11

Город на підвіконні

Город на підвіконні Фото: lookstrong.ru

На вулиці стало прохолодно, роботи на дачі закінчені, на порозі зима. Але багато садівників не заспокоює і в своїх квартирах організовують город на підвіконні. В умовах квартири або житлового будинку можна вирощувати помідори, огірки, перець, листові салати, зелену цибулю і часник та всіляку пряну зелень (петрушку, кріп, селера, базилік). 

Загальні умови для гарного росту всіх рослин - це збільшення світлового дня мінімум на 6-8 годин, інакше стебла у рослин будуть довгими і кволими. Для цього розміщуємо зверху лампу денного світла і виробляємо підсвічування.

Контейнери з рослинами краще розміщувати біля південного або південно-західного вікна. Щоб не перезволожити землю, інакше відбудеться загнивання коренів. Для цього на дно ємностей укладаємо дренажний шар.

Змелю готуємо з суміші дернової землі, перегною або компосту і просіяного піску, у співвідношенні 40х40х20%. 

Садимо зелень

Восени, ми викопуємо кілька коренів петрушки, селери і пересаджуємо їх у горщики. Обсяг горщика повинен бути не менше 10 літрів, в кожен садимо по 4 рослини. Решта видів зелені, такі, як кріп і базилік, пересаджувати не виходить, тому сіємо насінням в квітковий контейнер глибиною не менше 12 см. Якщо вирощувати зелень при температурі 16-18 градусів, то вона виростає білішою і колір у неї буде більш насичено зелений. При біліше високій температурі, вона зростає швидше, але виглядає гірше.

Для вирощування зеленої цибулі, вибираємо здорові цибулини середніх розмірів. Очищаємо від лушпиння, зрізуємо верхівку і робимо два надрізи, як показано на фото. Цей прийом використовують бабусі, які торгують зеленню на ринках. Цибулини при посадці трохи вдавлюються в землю і на тиждень ставляться в темне місце на вкорінення.

Коли зелень досягне своєї зрілості, не потрібно відразу вирізати всю її під корінь. Відривайте поступово самі довгі стебла і поступово буде відбуватися оновлення вашого городу. 

Садимо помідори і огірки

Для посадки помідорів у город на підвіконні, краще використовувати низькорослі і карликові сорти, з невеликими плодами. Рекомендації по сортах можна отримати від продавців. Насіння висаджуються відразу в горщик на постійне місце. Щоб не ризикувати, краще посіяти кілька насіння в одну ємність, зайве потім можна розсадити. Якщо ви хочете отримати перший урожай 8 березня, то посадку потрібно провести в кінці грудня.

При виборі сорту огірків, зверніть увагу, щоб вони самозапилювалися. Спосіб посадки такий же, як і у томатів.

Найкраще, садити помідори та огірки в технологічні горщики об'ємом 7-10 літрів.

Вони зручні тим, що мають велику кількість дренажних отворів і це дозволяє виробляти нижній полив, при якому добре розвивається коренева система і не відбувається перезволоження. Контейнери для такого поливу, повинні знаходиться на піддонах.

Яндекс.Метрика