Вівторок, 05 листопада 2013 11:52

Передзимові клопоти. Що необхідно зробити в саду до початку заморозків

Передзимові клопоти. Що необхідно зробити в саду до початку заморозків Фото: ufagarden.ru

Декоративний сад восени - не тільки місце для милування. Щоб підготувати наші рослини до зимівлі і майбутньої весняної красі, доведеться трохи попрацювати.

Для початку рослини корисно підгодувати. Є кілька видів комплексних добрив, склад яких спеціально підібраний для внесення восени: для хвойних, екоратівнолістних рослин і квітів. Після цього, якщо погода стоїть суха, проведіть вологозарядковий полив. При цьому у воду можна додати біопрепарати проти грибкових захворювань (Фітоспорін, Алірін-Б, Гамаір і т.п.). Це охоронить рослини від кореневих гнилей. Головне - все робити в міру і за інструкцією.

Коли листя опаде, зберіть їх: багато шкідники і збудники хвороб знаходять у ніх зимовий притулок. Та й навесні не потрібно буде починати роботу з прибирання мокрого листя.

Після закінчення листопада декоративні дерева і чагарники, які в цьому сезоні постраждали від шкідників і хвороб, варто профілактично обробити. З фунгіцидів восени краще вибрати препарати які місять мідь, наприклад 1% бордоську суміш (1 упаковка - 100 г мідного купоросу і 100 г вапна на 10 л води) або препарати Абіга - Пік, оксихом, Ордан та інші.

Деякі шкідники зимують у тріщинах кори, а інші в грунті, тому обробіть інсектицидом не тільки рослина, але і пристовбурні кола. Найбільш ефективні системні препарати: Актара, Конфідор, Командор, Танрек та інші - оскільки вони впливають на багатьох шкідників від стадії личинки до імаго (тобто дорослої комахи). Досить ефективним захистом від зимуючих в землі шкідників також є неглибоке перекопування ґрунту навколо стовбура.

Не забудьте побілити стовбури у плодових і погано зимуючих декоративних деревних рослин. Незагоєні рани перед побілкою зачистите і обробіть фунгіцидом. Не завадить і обмотати стовбур білим нетканим покривним матеріалом. А щоб запобігти його розтріскування (наприклад, від сильних ранніх морозів), стягніть обмотку тугіше.

Яндекс.Метрика