Четвер, 05 вересня 2013 13:00

Вибір місця, підготовка ділянки і посадка агрусу

Вибір місця, підготовка ділянки і посадка агрусу

Агрус світлолюбний, садити його потрібно на відкритих сонячних місцях, захищених від сильних вітрів.

Добре відгукується на родючість грунту. Зовсім не виносить перезволоження ( підгниває коренева шийка ), набагато краще мириться з тимчасової посухою. Не любить він і близьких грунтових вод - бажано, щоб їх рівень був не ближче 1,5 м від поверхні землі; якщо грунтові води стоять вище 0,8 м, то кущ треба висаджувати на грунтову підсипку - подушку висотою 0,3-0, 5 м і шириною 0,8-1,0 м.

Якщо вільного місця на ділянці мало, то можна розмістити агрус між молодими плодовими деревами, але відстань від дерев до кущів повинно бути не менше 2 м. Можна також садити агрус по межі ділянки або уздовж паркану - так, щоб посадки відстояли від будівель і огорожа не менш ніж на 1,5 м.

Агрус віддає перевагу легким середньосуглинисті грунту. Якщо грунт на ділянці супіщаних або важка глиниста, необхідно додати глину або пісок відповідно. Не любить закислення грунту. Якщо показник кислотності (рН) вище 5,5, то під посадку вноситься вапно - не менше 200 г на 1 кв. м. Щоб агрус добре ріс і розвивався, землю на місці посадки потрібно ретельно прополоти. Не бажано садити чагарник на місце, де до цього росли смородина або малина - грунт буде сильно виснажена, а хвороби та шкідники, загальні для цих культур, обов'язково накинуться на "новенького".

Оптимальний термін посадки агрусу з відкритою кореневою системою - середина вересня - початок жовтня. Купити саджанці краще заздалегідь - за тиждень-два. Робити це треба в спеціалізованих розплідниках і фірмах з перевіреною репутацією. Коренева система саджанця повинна мати 3-5 здеревенілих скелетних кореня довжиною не менше 10 см і розвинені мичкуваті коріння. Надземної частини саджанців - однорічок вистачить одного втечі - але дворічні саджанці повинні мати 2-3 втечі довжиною близько 30 см. При перевезенні саджанців з відкритою кореневою системою потрібно вмочити коріння в глиняну бовтанку і обернути вологою мішковиною.

Садять агрус в заздалегідь підготовлені круглі ями діаметром 0,5 м і глибиною 0,5 м. При викопуванні ями родючий (верхній) шар відкидають по одну сторону, підстилаючий - по інший. Потім до 2/ 3 маси родючого шару додають відро гною (можна свіжого) або компосту, 200-250 г комплексного мінерального добрива або 150-200 г суперфосфату, 40-60 г сірчанокислого калію. Все ретельно перемішують і заповнюють цією сумішшю приблизно половину ями. Залишилася 1 /3 родючого шару насипають зверху горбком. Після того як суміш у ямі осяде (через 1-2 тижні), приступають до посадки. Саджанець ставлять на горбок, розправляють коріння, засипають землею, що залишилася так, щоб коренева шийка була заглиблена на 5-7 см. Потім притоптують землю навколо кущика, добре проливають і мульчують перегноєм. Вкорочують пагони, залишаючи 5-7 см над землею, щоб рослина краще гілкувалася.

Яндекс.Метрика