Четвер, 27 квітня 2017 21:50

Види зелених насаджень

Види зелених насаджень

Зелені насадження (рос. зеленые насаждения) в місті і на дачі, що відрізняються великою різноманітністю, виконують найрізноманітніші функції в залежності від свого призначення. Перш ніж висаджувати рослини в місті або на дачі, необхідно вивчити їх основні різновиди.

До зелених насаджень відносять будь-які сукупності трав, дерев і чагарників, розташованих на одній території. Посадка може здійснюватися з різними цілями, тому виділяють кілька видів зелених насаджень в залежності від їх призначення:

Парки в місті - сукупність великого числа рослин і декількох споруд, призначена для відпочинку і прогулянок. Стадіони включають в себе велику кількість споруд, в тому числі призначених для занять різними видами спорту або для активного відпочинку. Дитячі парки зазвичай мають меншу площу і призначаються для відпочинку дітей. Ботанічні сади є не тільки місцями для відпочинку, але і для проведення науково-дослідний робіт.

Парки атракціонів включають велику кількість розважальних комплексів, що знаходяться серед посадок дерев і чагарників. Парки-музеї є місцем відпочинку і розміщення різних предметів мистецтва (скульптури, камені, макети). Насадження в місті - посадки дерев і чагарників близько проїжджої частини і будівель, що захищають від шуму і пилу. Бульвари знаходяться поруч з набережними, житловими вулицями і являють собою насадження з досить великою шириною і довжиною. Сквери зазвичай являють собою посадки, що займають незначну площу. Міські сади створюються для відпочинку міських жителів.

Окремо слід виділити зелені посадки у дворах житлових будинків, які роблять повітря в квартирах чистішим, а також є чудовими місцями для відпочинку дітей і дорослих. Всі зелені насадження можна розділити на приміські та внутрішньоміські. Насадження першого виду створюються з урахуванням подальшого розвитку міст, часто включають в себе господарські об'єкти (розплідник, господарство). Часто рослинні насадження розташовуються навколо всієї території міста, очищаючи повітря і даючи можливість жителям відпочивати на природі. Багато хто з перерахованих типів озеленення виконують схожі функції.

Яндекс.Метрика