Середа, 17 грудня 2014 14:52

Вирощування огірків у теплиці взимку

Вирощування огірків у теплиці взимку

Запорукою правильного харчування є споживання овочів і фруктів протягом усіх 12 місяців, от тільки далеко не завжди можна взимку знайти той чи інший овоч у свіжому вигляді. Наприклад, огірок. Так, огірки можна знайти на полицях магазинів взимку, але це зовсім не ті хрусткі і ароматні огірочки, які ми влітку збираємо на грядці.

Хоча якщо продумати вирощування огірків в теплиці взимку, то можна побалувати себе і всю родину свіженькими огірочками в пупиришках вже до початку лютого (насіння висіваються на початку грудня).

Для вирощування огірків в теплиці взимку слід вибирати самозапильних насіння, яке висівають по одному в невеликі стаканчики. Для огірків дуже важлива температура повітря і грунту, яка повинна бути порядку 25-30 градусів до сходів, а потім - 20-24 градусів під час росту розсади вдень і + 18-19 градусів відповідно вночі.

Вирощування огірків у теплиці взимку вимагає достатнього освітлення рослинам, тому перед тим, як огірки зійдуть, їх необхідно підсвічувати лампою з розрахунку 400 Вт на 1 кв.м. 2-3 діб без перерви. Після сходів лампу розміщують на відстані 60 см від рослин і час з висвітлення зменшують до 14 годин на добу. За добу до висаджування розсади в постійну грунт рослини не висвітлювати.

У період вирощування розсади огірки слід 2 рази підгодувати мінеральними добривами - 1 раз до сходів і 2 раз за кілька днів до пересадки в основне місце.

 

Висаджується розсада в підігрітий грунт на початку січня, а через пару днів після висадки рослини необхідно підв'язати. У вирощуванні огірків взимку дуже важливо правильно сформувати рослина, щоб воно раніше дало свої плоди. Вже до кінця лютого можна зібрати перші огірочки, а збір врожаю слід здійснювати регулярно, щоб врожайність не знизилася аж до квітня. Обов'язково поливати й удобрювати після кожного збору огірків, який виробляється 2-3 рази на тиждень.

Схожі матеріали (за тегом)

Яндекс.Метрика