Неділя, 15 грудня 2013 13:38

Валя Семеренко перемагає в гонці переслідування

Валя Семеренко перемагає в гонці переслідування

Збірна України з біатлону продовжує дивувати весь світ чудовими результатами на етапах Кубку Світу. Чергова чудова гонка у виконанні жіночої збірної України в Ансі! Також сьогоднішній день увійде в історію, як перша перемога сестер Семеренко на етапах Кубка світу! Передати словами те, що зробила в гонці переслідування, неможливо!

Стартуючи третьою, Валя Семеренко на першому вогньовому рубежі дозволила собі єдиний промах у стрільбі - саме на тому рубежі, де помилка ще не є катастрофічною. Валя швидкістю легко компенсувала штрафне коло і вже до другої стильбі лежачи прийшла в групі лідерів.

Взагалі, після двох вогневих рубежів відразу чотирнадцять спортсменок могли претендувати на перемогу - дивовижна щільність для жіночих гонок! Серед цих 14-ти були і чотири українки: крім Валі Семеренко в числі претенденток залишалися і Олена Підгрушна, Віта Семеренко і Юлія Джима.

На жаль, Віта і Юля допустили по одному промаху, зате дві інших дівчата вийшли в попередньої трійці в 10-ти секундах від лідера - Габріели Соукаловой. З реальних претенденток на перемогу виділялася ще і росіянка Ірина Старих, яка йшла в п'яти секундах позаду українок.

Остання стійка стала визначальною у боротьбі за перемогу. Соукалова почала стріляти першою і допустила промах! В Олени Підгрушної, на жаль, вийшло повторення жаху попереднього гонки переслідування, коли після трьох перших рубежів в нуль, капітан команди допустила відразу три помилки на останній стрільбі. Зате Валя Семеренко була точна і вийшла на трасу лідером!

Єдиною опоненткою Семеренко залишалася Старих. І на першій половині фінішного кола росіянка ліквідувала 7 секунд відставання і навіть випередила нашу спортсменку. Але те що сотворила Валя на останньому підйомі, гідно підручників з лижного спринту! Якщо говорити про таку неймовірну вибухової техніки підйому, то серед жінок напрошується тільки одна аналогія: Тура Бергер в її кращих гонках! Але сьогодні це була Валя Семеренко!

За якийсь десяток метрів підйому наша спортсменка створила такий відрив, який за решту метри ліквідувати було просто не реально. Фінішну межу Валя перетинала з гордим переможним жестом!

Дуже гідно провели гонку і інші наші дівчата. Олена Підгрушна вкотре показала свій бійцівський характер і в боротьбі з німкенею Франціскою Прейсс вирвала місце в десятці кращих. Віта Семеренко з одним промахом фінішувала 12-ю, а Юлія Джима, допустивши на одну помилку більше, зайняла 14-е місце. Кубкові очки набрала також і Наталія Бурдига.

Ця перемога, зрозуміло, позитивно позначилася на позиціях Валі Семеренко в Кубку світу. По-перше, вона стала лідером заліку гонок переслідування і на персьют в Оберхофі вийде в червоному бібі! Юлія Джима займає третю позицію. А в загальному заліку Кубка світу українки зміцнилися на місцях в першій десятці: Валя Семеренко піднялася на 4-у позицію, відстаючи від лідируючої Габріели Соукаловой на 26 очок. Олена Підгрушна змінила 9-е місце на 6-е, а Юлія Джима зберегла за собою 7-й рядок загального заліку.

Додамо, що у загальному заліку Кубку Націй жіноча збірна України йде на чистому першому місці!

 

За матеріалами biathlon.com.ua

Яндекс.Метрика