Четвер, 22 січня 2015 14:00

Вносимо різноманітність. Якщо ходьби або бігу вже недостатньо

Вносимо різноманітність. Якщо ходьби або бігу вже недостатньо

Якщо Ви бажаєте схуднути, зміцнити здоров'я і поліпшити самопочуття, то ходьба є одним з найкорисніших видів активності. Проте, з часом багато хто приходить до розуміння того, що для досягнення гарної фізичної форми та здорової ваги однієї ходьби вже недостатньо. Як визначити, що ходьба вже не виконує поставлених завдань і що в цьому випадку можна зробити?

Для того, щоб заняття приносили максимум користі для Вашої серцево-судинної системи, необхідно збільшувати частоту серцевих скорочень до певного рівня, званого цільовим діапазоном ЧСС. Цей діапазон визначається як 60-85% Вашої максимальної ЧСС. При такому рівні навантаження на серце витрачається найбільше число калорій, збільшується витривалість, поліпшуються самопочуття і фізична форма в цілому. Якщо під час регулярних занять ходьбою Вам вже не вдається збільшити ЧСС до 70% від максимального рівня, то настав час включити в свій план занять вправи, які дадуть серцю необхідне навантаження.

Незважаючи на те, що для більшості людей ходьба - найбільш надійний і простий спосіб почати регулярні фізичні заняття, все одно необхідно вносити деяку різноманітність в свою програму тренувань.

І ось чому:

1) Тіло з часом адаптується до регулярно виконуваних вправ. Через шість тижнів занять організм вже робить вправу більш ефективно, а це означає, що Ви будете витрачати менше калорій. Також, якщо поступово не збільшувати навантаження під час тренувань, вони не будуть у достатній мірі навантажувати м'язи і серцево-судинну систему, в результаті чого користь від занять буде незначна.

2) Кожна вправа тренує тіло по-своєму. Чим більше різних вправ Ви робите, тим ефективніше розвивається тіло і поліпшується загальна фізична форма.

Незалежно від того, яка у Вас головна мета - спалювання калорій для схуднення, поліпшення фізичної форми для щоденної діяльності, або все разом, основні правила одні й ті ж:

1. Підтримувати підвищений рівень ЧСС під час занять не менше 30 хвилин три дні на тиждень, краще - більше (ці хвилини можна "накопичувати" за кілька підходів протягом дня).

2.Тренувати всі основні групи м'язів різними способами.

Для тих, кому більше підходять групові заняття, існує безліч груп, займаючись в яких Ви будеш розвивати серцево-судинну систему. Це і степ-аеробіка, і танці, тае-бо, тае-кван-до, велотренажер, водна аеробіка і багато іншого.

Якщо Ви віддаєте перевагу тренуванням індивідуально, то для збільшення навантаження на серце можна використовувати еліптичні тренажери, степ тренажер, велотренажер або тренажер для греблі тощо.

Яндекс.Метрика