Понеділок, 08 лютого 2016 18:17

Медуниця лікарська (Pulmonaria officinalis)

Медуниця лікарська (Pulmonaria officinalis) Медуниця лікарська (Pulmonaria officinalis)

Народні назви: легенева трава, медунка. Ми продовжуємо цикл статей про корисні лікарські трави.

Опис. Лікарська медунка - багаторічна трав'яниста рослина з прямостоячими жорстко-волосистим стеблами. Листя ланцетовидні, шорсткі, загострені. Квітки доволі дрібні, спочатку мають пурпуровий колір, пізніше колір стає фіолетово-синього відтінку, зібрані в суцвіття - завитки.

Поширення. Зустрічається медунка в європейській частині колишнього СРСР, на Кавказі. Культивується як лікарська та ефіроолійна рослина. Вважається Зростає на узліссях, в чагарниках і засмічених місцях.

Частина, що застосовується. Трава (стебла, листя, квітки) і листя. Збирають траву в травні.

Хімічний склад. Медуниця містить слизові речовини, сліди алкалоїдів, каротин, вітамін С, рутин, мікроелементи і дубильні речовини.

Застосування. Рослина широко застосовується в народній медицині. Настій з трави регулює діяльність залоз внутрішньої секреції, посилює утворення крові, зупиняє кровотечі, має протизапальну, антисептичну та ранозагоювальну дію. Настій є одним з кращих засобів при дитячому туберкульозі, його застосовують при хворобах легенів, захриплості голосу, запаленні нирок, кривавій сечі, каменях в сечовому міхурі, геморої і при різних кровотечах. Сік медуниці використовують замість йоду при пораненнях. Подрібнене листя прикладають до гнійних ран для якнайшвидшого загоєння.

Приготування настою: 2 столові ложки трави заливають 2 склянками окропу, нагрівають на водяній бані 15 хвилин, настояти 1 годину, проціджують. Приймають по 1/2 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до вживання їжі.

Яндекс.Метрика