Субота, 18 липня 2015 16:17

Основні види господарських спорів

Основні види господарських спорів

Відносини між комерційними (некомерційними) організаціями у процесі надання послуг, створення продукції та виконання робіт регулюють господарські договори, що відображають права і обов'язки відповідних сторін. У разі порушення прав або невиконання обов'язків якої-небудь сторони можуть виникнути господарські спори. Нижче описані найбільш поширені з них. Мы поможем с решением хозяйственных споров, юридическая компания «Юстикон»

Спори за договорами оренди мають місце між орендарем та орендодавцем і, як правило, пов'язані з орендною платою чи передачею в оренду майна. Однак слід відрізняти майнові спори, які пов'язані з орендою житлового приміщення між фізичними особами, від аналогічних суперечок з оренди майна для підприємницької діяльності.

Спори за договором поставки можуть виникнути у випадку, коли постачальником порушуються обов'язки перед покупцем, які пов'язані з постачанням продукції (товарів). Причиною даного спору, як правило, є різниця в часі між оплатою за постачання і фактичної доставкою товару. Йшли навпаки, коли постачальник вже виконав поставку, а покупцем фактично оплату не здійснено.

Спори за договором підряду являють собою найбільш складні з існуючих господарських спорів. Це пов'язано з тим, що в проведенні підрядних робіт (будівництві великих об'єктів) задіяно безліч замовників, підрядних, а також субпідрядних організацій, що укладають між собою різні договору підряду.

У страхові суперечки входять суперечки зі страховиками (страховими компаніями), причиною яких, як правило, є факт неповної виплати або невиплати страхового відшкодування страхувальникові (застрахованій особі). Страховий спір виникає і у випадку навмисних махінацій застрахованої особи в цілях отримання страховки.

Яндекс.Метрика