Субота, 16 вересня 2017 21:45

Забруднення повітря в містах скорочує життя людей на 11 років

Забруднення повітря в містах скорочує життя людей на 11 років

Середня тривалість життя людини скорочується приблизно на 9-11 років, якщо забруднення повітря міст (рос. загрязнение воздуха городов) підвищується всього на 10 мікрограмм на кубічний метр.

В останні роки з'явилася турбота про причини викидів шкідливих газів і того, як вони впливають на здоров'я людини, що особливо яскраво проявилося після скандалу навколо дизельних "фольксвагенів" в 2015 році. Незважаючи на це, багато країн Європи не можуть привести себе у відповідність з стандартами ЄС. Потрібно з'ясувати, наскільки реально впливають викиди на здоров'я людини та розробку більш оптимальної стратегії боротьби з ними", - заявив Мікаель Андерсен (Mikael Andersen) з університету Орхуса (Данія).

В останні роки вчені активно цікавляться тим, як діяльність людини і зростання чисельності населення Землі могли вплинути на її клімат і екологію до настання промислової епохи, з якої сьогодні зв'язується розвиток глобального потепління та різкого зростання концентрації токсичних та шкідливих речовин у атмосфері, воді та в грунті .

По поточним оцінкам ВООЗ, 80% жителів міст світу дихають повітрям, де концентрація шкідливих речовин перевищує встановлені організацією норми. Особливо яскраво проявляється в країнах третього світцу, де фактично все населення мегаполісів живе або в умовах постійного сможу, як у Китаї, або при забрудненні повітря великою кількістю канцерогенних продуктів згоряння бензину, як у більшості країн Південно-Східної Азії.

Причиною існування постійного смогу в столиці Китаю, як з'ясували екологи, є не тільки двигуни автомобілів, але й вугільні електростанції та котельні на окраїнах Пекіна.

По данным ВООЗ, приблизно 80% мешканців мегаполісів Землі дихаються смогом та іншими видами забрудненого повітря.

Андерсен та його колеги вирішили з'ясувати, як підвищення концентрації мікрочастинок зол, різних вроджених газів, таких як двоокис сірки, і мікрокапель аерозолів, що викидаються в повітря машинами та промисловими підприємствами, впливає на тривалість життя людей.

Для відповіді на це питання учені аналізували дані, які загальноєвропейські бюро статистики Євростату збирали протягом останніх 30-40 років, а також аналогічну інформацію, зібрану в США.

В загальній складності в цих статистичних викладів потрапили понад 100 тисяч чоловік. Цього Андерсену і його колегам вистачило для того, щоб оцінити "вклад" забруднення в тривалість життя людей.

Екологів цікавили два параметри - те, як сильно різнилася середня тривалість життя людей, що жили в районах сильного та слабкого забруднення повітря в різні періоди часу, і як багато грошей витрачала кожна держава на боротьбу з негативними наслідками від забруднення повітря для здоров'я людей.

Ці розрахунки показали, що і рівень шкоди, і ступінь впливу смогу сильно недооцінюються. Наприклад, якщо житель забрудненого району доживає до 78 років і вмирає, то він втрачає близько 10 років життя порівняно з тими людьми, які жили в екологічно чистих регіонах.

Іншими словами, люди, що дихають чистим повітрям, прожили б в такому разі не 78, а 88 років.

Яндекс.Метрика