Четвер, 03 грудня 2015 18:16

Друк на термоусадочній плівці

Друк на термоусадочній плівці

Якщо говорити про термоусадочну плівку для групової упаковки, то це досить товстий і міцний матеріал. Друк, як правило, виконується по лицьовій поверхні - на відміну від термозбіжних етикеток. Переважно застосовується спосіб глибокого друку, але флексиграфія також впевнено відвойовує свій простір. Вся термоусадочная пленка, которая производится на заводе «Планета Пластик», соответствует ГОСТ 25951-83.

Для друку по тонким термоусадочним плівкам для дрібної упаковки також використовують флексографский і глибокий способи.

Друк на термозбіжних плівках пов'язаний зі складнощами, нетиповими для роботи з папером. Особливого підходу вимагає преддрукарська підготовка. Необхідно так спроектувати зображення, щоб при усадці на товарі або на групі товарів, наприклад, тих же пляшок, воно не виявилося спотвореним. Тут ефект «кривого дзеркала» має бути прорахований заздалегідь. Для цього вже створені спеціальні програмні продукти.

Усадка плівки впливає і на фарбу. Головне, щоб барвиста плівка залишалася досить гнучкою, інакше після усадки з'являться розриви, тріщини, темні смуги в місцях скупчення пігменту. Практично всі виробники якісних фарб подолали ці проблеми.

Працюючі з фарбами на водній основі стикаються з іншою проблемою. Основна маса таких замовлень традиційно виконувалася на машинах глибокого друку, але зараз все більше флексографских друкарень пропонує друк фарбами на водній основі. Однак, коли готову упаковку з печаткою фіксують в паровій тунельній сушці, фарба може знову набрати вологу.

Яндекс.Метрика