П'ятниця, 20 червня 2014 19:17

Ефективність застосування світлодіодних освітлювальних приладів

Ефективність застосування світлодіодних освітлювальних приладів

Переваги та недоліки світлодіодних ламп пояснюються їх конструкцією. Для багатьох споживачів важливим є така перевага, як енергозбереження. Світлодіодна лампа у 5 разів економніше, ніж компактні енергозберігаючі лампи. Забезпечуючи світлову віддачу в 60 Вт, світлодіодна лампа споживає всього 2,5 Вт. Також важливо, що деякі з типів світлодіодних ламп здатні прослужити до 100 тисяч годин, що робить заміну лампочок дуже рідкісною і дозволяє заощадити чималі кошти на обслуговуванні освітлення.

Світлодіодні лампи виявляють підвищені характеристики міцності і стійкості до будь-яких механічних впливів і вібрації, так як корпус такої лампочки виготовляється з міцного небиткого пластика і алюмінію. Світлодіодні лампи характеризуються прекрасними показниками екологічної безпеки з огляду на те, що вони не містять ртуті та інших, шкідливих для людського організму і навколишнього середовища, речовин.

Світлодіод є низьковольтним приладом, який практично не нагрівається. Тому використання таких ламп найбільш оптимально і безпечно в дитячій кімнаті, навчальних закладах та інших приміщеннях, де електро-та пожежобезпечність відіграють велику роль. Важливою перевагою є й те, що при використанні світлодіодної лампи відсутні шум, пульсація, пускові стрибки струму тощо.

Термін їх служби значно перевищує існуючі аналоги (термін безперервної роботи світильника не менше 70000 реальних годин, що еквівалентно 20 рокам експлуатації при 10 годинній роботі в день). З плином часу такі їх основні характеристики як світловий потік і сила світла практично не зазнають змін. Застосування світлодіодних світильників, оптимізованих для отримання нормативних освітленостей згідно БНіП 23-05-95, реально дозволяє отримати дворазову економію електроенергії.   

Сучасні виробники пропонують досить широкий вибір світлодіодних ламп, які можуть давати тепло-білий, денний білий світ і інші варіанти, що дозволяє використовувати такі лампи для створення різних дизайнерських рішень.

Отже, світлодіодні лапми мають ряд переваг:

 • тривалий строк експлуатації (до 100000 годин);
 • високий ККД (до 80%), високу ефективність і економічність;
 • мінімальну споживану потужність;
 • широкий діапазон напруг живлення, нечутливість до перепадів напруги;
 • виконання в стандартних типорядах цоколів (Е-14, Е-27, Е-40 і ін.);
 • високу насиченість і чистоту кольору без застосування світлофільтрів, високий індекс передачі кольору;
 • миттєве включення, не вимагає часу «на розігрів»;
 • можливість регулювання яскравості через регулятор;
 • твердий корпус, високу стійкість до ударів і вібрацій;
 • не містить шкідливих речовин і домішок, не шкодить навколишньому середовищу, відсутність проблем з утилізацією;
 • відсутні побічні ультрафіолетові й інфрачервоні випромінювання, мерехтіння.

 

Будівельний портал "Зодчество"

 

Яндекс.Метрика