Субота, 06 лютого 2016 08:52

Минуле і сьогодення блокнота

Минуле і сьогодення блокнота

Така корисна і практична річ, як блокнот добре відома більшості людей. Сучасна і якісна поліграфія дозволяє створювати блокноти на будь-який смак: компактні, маленького формату, повсякденного використання, в незвичайному виконанні, з оригінальною обкладинкою, скріплені різними способами.

Блокнот можуть широко використовувати діти для малювання та інших забав, а дорослі в якості записника або кишенькового щоденника. Може виконувати блокнот та інші потрібні людині функції.

Однак мало хто з користувачів сучасних блокнотів знає, хто придумав такий поліграфічний виріб, та й взагалі, навіщо його світлу голову відвідала подібна думка. Тому історія появи блокнота надзвичайно цікава. А її розповідь допоможе зануритися в глибоку старовину.

Першим прообразом сучасного блокнота є продукт, який в давнину називалося зошитом. Його батьківщиною є Стародавня Греція. Саме освічені жителі писали на дощечках, змазаних воском. Для зручності дощечки скріплювалися між собою по 4 штук. Подібна записна книжка і стала іменуватися зошитом, від грецького «чотири». Изготовление и печать блокнотов Киев

Однак до появи сучасного блокнота залишалося ще багато століть. А появою на світ блокнот зобов'язаний зовсім іншим подіям. Про виріб, схожий на сучасний блокнот, стало відомо в епоху Ренесансу. Так як ніхто не знає автора цього винаходу, то і точну дату його появи назвати складно. Що ж стосується промислового виготовлення блокнота, то дана подія відносять до XIX століття. Саме в цей період друкарні стали бурхливо розвиватися, а асортимент продукції, що випускається ними став значно різноманітнішим.

Згідно найбільш популярної версії автором такого винаходу, як блокнот, є представник творчої інтелігенції, художник чи письменник. Деякі з істориків приписують створення блокнота людині, відому під псевдонімом Марк Твен. Однак чи так було насправді, сьогодні сказати складно.

Проте, блокноти почали використовувати саме художники та інші представники творчих професій. На користь цієї версії говорить той факт, що папір, який використовували для виготовлення перших блокнотів, був дуже якісним, що було необхідно, перш за все, художникам. Зшивалися перші блокноти теж досить простим способом - за допомогою звичайної нитки, що теж говорить про кустарне виробництво перших блокнотів.

Власники палітурних мануфактур звернули увагу на новий ринковий тренд і стали виготовляти блокноти вже промисловим способом. Власне, плетіння перших фабричних блокнотів практично нічим не відрізнялося від книжкового. А в якості обкладинки використовувалася щільна чорна тканина, яка по-французьки іменувалася молескін, що перекладається, як Кротова шкіра. Саме такими блокнотами користувалися відомі художники Вінсент Ван Гог, Пабло Пікассо і багато інших великих людей.

Згодом, в процесі здешевлення виробництва, блокноти стали використовуватися масово. Тому сьогодні щоденник або звичайний блокнот доступний кожному з нас.

Яндекс.Метрика