П'ятниця, 23 січня 2015 12:31

Йога і вага

Йога і вага

Чи може йога позбавити від зайвої ваги?

Йога - такий вид спорту, де для досягнення загального здоров'я організму використовуються пози, дихання і медитація. Поки немає конкретних досліджень впливу йоги на вагу, але існує багато доказів того, що йога сприяє поліпшенню загального стану організму.

На сьогоднішній день не багато досліджень розглядали йогу як спосіб спалювання калорій. Ті, що були проведені, розглядали маленькі групи людей з певними характеристиками.

Наприклад, у 2001 році проводилась оцінка впливу йоги на фізичну форму на групі службовців індійської армії.

Зазвичай всі солдати займалися класичними вправами по дві години на день. Потім одна група солдатів стала займатися одну годину з двох йогою, в той час як інші продовжували займатися всі дві години як звичайно.

Учасники обох груп істотно поліпшили свої показники з фізичної підготовки. Але в групі йоги рівень прикладених зусиль до фізичних вправ був нижчим, ніж у інших. Автори вивчення прийшли до висновку, що йога в якості частини фізичної програми, може підвищити здатність витримувати виснажливі тренування. Але слід зауважити, що заняття йогою проводилися 6 годин на тиждень і що випробуваними були молоді хлопці.

Ще одне вивчення проводилося на групі дорослих жінок. 30-хвилинне заняття йогою порівнювалося з пасивним відпочинком і тренуванням на біговій доріжці на середньої інтенсивності.

Результати показали, що йога спалювала всього на 8 відсотків калорій більше, ніж пасивний відпочинок, і на 53 менше, ніж бігова доріжка. Автори дійшли висновку, що йога - відмінний засіб поліпшити гнучкість і надати тонус м'язової системи, але тренування практично марне з точки зору фітнесу.

Багато з тих, хто займається йогою, кажуть, що це відмінний спосіб позбутися стресу. Для того, щоб вивчити цей ефект трохи краще, спостерігали групу молодих жінок. Вчені стежили за пульсом, тиском, гормональним фоном та іншими показниками. Результати порівняли з показниками контрольної групи (учасники якої просто зручно сиділи і читали впродовж тренування). Різницю в гормональному рівні і тиску не виявили.

Але група, що займалася йогою, показала зменшення пульсу, підвищення балів за задоволеністю життям і зниження по агресивності, дратівливості і скаргами на фізичний стан. Група йоги також краще справлялася зі стресом, у її учасників спостерігався гарний настрій під кінець експерименту і загальний моральний стан.

Загалом, роль йоги в досягненні і підтримці здорового рівня ваги ще належить вивчати. На сьогодні найкраще використовувати йогу як спосіб підтримки гнучкості та позбавлення від стресу. Розраховувати на неї як на спосіб скинути вагу найчастіше не доводиться.

Яндекс.Метрика